Książkowe prezenty na święta 2022

Dla wielu osób najlepszym prezentem z dowolnej okazji zawsze pozostanie dobra książka. W roku 2022 ukazało się wiele interesujących pozycji, które doskonale się sprawdzą dla każdego amatora wieczorów w towarzystwie literatury. Niniejszy artykuł prezentuje zaledwie dwie warte rozważenia propozycje!

 

Dlaczego czytamy literaturę non-fiction?

W naszym kraju już od dobrych kilku lat niepodzielnie, wśród wszystkich gatunków literackich króluje reportaż. Popularność tego rodzaju pisarstwa można tłumaczyć wielorako: od szerokiej tematyki, niekiedy zahaczającej o sensację, po prosty, przystępny styl. Także naukowo udowodnione jest, że ludzie mają wykazują skłonność do cenienia wyżej tego, co uznają za prawdę.

 

Książkowe prezenty na święta 2022 dostępne online

“Babilon. Kryminalna historia kościoła” Artura Nowaka i Stanisława Obireka to kolejny reportaż na temat finansowych przekrętów księży, ale przede wszystkim dogłębne studium sposobów, na jakie Kościoł Katolicki manipuluje swoimi wiernymi. Od wzbudzania poczucia winy związanego z każdą dziedziną życia (w tym strefą seksualną), przez uskutecznianie systemu kontroli wiernych (także ich wzajemnej kontroli) po tworzenie (fikcyjnych) wrogów zewnętrznych kościoła w postaci modernistów, innowierców czy mniejszości LGBT, co skutkuje nienawiścią wobwc tych grup.

“Smak trucizny” Neila Bradbury’ego to pozycja zgoła odmienna. Książka podzielona jest na 11 działów, z których każdy odpowiada jednej, śmiertelniie niebezpiecznej truciźnie. Bradbury nie tylko wyjaśnia historię danego specyfiku, jak został odkryty, uzyskany oraz czym się charakteryzuje, ale przedstawia fascynujące historie morderstw z ich użyciem. Studia konkretnych przypadków krymilanych oraz sylwetki ofiar i morderców czyta się z zapartym tchem. Książka stanowi idealne wyważenie literatury medycznej, historycznej oraz true crime.

Obie z powyższych pozycji z pewnością doskonale sprawdzą się na prezenty na święta 2022, gdyż każda z nich wyróżnia się unikalną tematyką oraz jest udaną realizacją swojego gatunku.

Posts Tagged with…